Jäsenemme etsivät tosirakkautta, ja me teemme kaikkemme auttaaksemme siinä.

Тутусту yksityiskohtaisiin profiileihimme

Matchissa profiilit ovat todella yksityiskohtaisia. Voit etsiä kumppaneita tietyillä hakukriteereillä tai selailla profiileja.

Käy aidoilla deiteillä videopuhelun välityksellä

Matchin videopuhelujen ansiosta voit nähdä deittikumppanisi reaktiot ensimmäistä kertaa ja voitte kohdata toisenne täysin turvallisin mielin.

Joka päivä Match synnyttää ihastuttavia rakkaustarinoita. Ныт на синун вуороси. Ota ensimmäinen askel!

Profiilisi laaja näkyvyys

Матч на Ememän kuin vain Match. Rekisteröidy palveluumme ja luo itsellesi täydellinen profiili nettideittailua varten, niin voit löytää juuri sen oikean. Jos haluat, voit asettaa profiilisi näkymään myös deittipalvelussamme, joka on tarkoitettu yli 50-vuotiaille. Siten voit tutustua useampiin profiileihin ja parantaa mahdollisuuksiasi saada yhteydenottoja!

Katso lisätietoja profiilisi näkyvyydestä klikkaamalla tästä.

Luottamus ja turvallisuus

Haluamme, että Match on hauska ja turvallinen deittisivusto, jossa on mahdollisuus tavata vakaviin suhteisiin valmiita, sitoutuneitainkkuja. Asiakkaidemme turvallisuus on meille tärkeintä. Tästä syystä näemme paljon vaivaa sivustomme turvallisuuden takaamiseksi. Valvomme jokaista sivustollamme olevaa profiilikuvaa ja profiilin kuvausta ja henkilökohtaisten tietojesi turvaaminen on meille ensisijaisen tärkeää.

Йос Джокин профиили тай виести саа синут миллоинкаан тунтемаан олоси эпямукавакси, войт айна естьа кисейзен джасенен тай илмоиттаа сиита модератортрейлемме, йотка ауттават миелелляан.

Haluatko hallitumman käyttökokemuksen?

Hallitse Inkognito- ja Zen-tiloilla, keitä tapaat verkossa. Vieraile profiileissa ilmoittamatta käyttäjille läsnäolostasi tai mukauta asetuksiasi niin, että saat kutsuja напрасно tärkeimmät kriteerisi täyttäviltäinkuilta. Валинта на синун!

Voit selata profiileita salassa ja näkyä vain jäsenille, joista olet kiinnostunut.

Саат йхтейденоттоха напрасно jäseniltä, ​​йотка вастаават асеттамиаши ехтоджа.

Куинка Матч тоимии?

Olet kolmen askeleen päässä upeasta tapaamisesta

Kerro itsestäsi!

Керро, кука олет. Millainen на hyvä profiili? Ole luonnollinen, rehellinen ja spontaani. Muutama rivi riittää tekemään vaikutuksen. Myös huumori voi toimia.

Оле täsmällinen: Mitä Ememän hakuehtoja asetat, sitä helpommin löydät samalla aaltopituudella olevia sinkkuja.

Jaa kuvia itsestäsi. Luo albumi, joka kuvastaa persoonaasi.

Etsi se oikea

Tarkennetun haun avulla voit etsiä juuri sopivan henkilön.

Selaa yksityiskohtaisia ​​profiileja, jotka on valittu tarpeitasi ajatellen.

Аваа кескустелу

Etkö tiedä, miten avaisit keskustelun?

Ота puheeksi yksityiskohta, йока herätti mielenkiintosi profiilissa, tai jokin teitä yhdistävä asia.

Voit vaikka jakaa linkin musiikkivideoon tai GIF-kuvan. Käytä mielikuvitustasi!

Ohjeartikkeleistamme löydät vinkkejä hyvän profiilin laatimiseen sekä keskustelun avaamiseen.

Оннистумистариноита

Tässä на muutamia tositarinoita sinkkumiehistä ja -naisista, jotka olivat valmiita suhteeseen ja luottivat siihen, että Match Eurooppa voi auttaa heitä löytämään elämäänsä juuri oikean ihmisen. Seuraava tarina saattaa olla sinun tarinasi!

Матч-mobiilisovellus

«Onko lähelläni juuri nytinkkuja?» Lataa Match-deittisovellus nähdäksesi lähelläsi olevat profiilit ja voidaksesi jutella oikeiden, vakaviin suhteisiin valmiideninkkujen kanssa. Sovellus на saatavilla iOS- ja Android-laitteille, ja se tekee deittipalvelun käytöstä entistä nopeampaa ja sujuvampaa.

Kuinka voit osoittaa olevasi valmis oikeaan nettideittitarinaan?

Оле раухаллинен. Оле ystävällinen. Ole oma itsesi.

Verkkodeittailu on voinut johtaa satunnaisen seurustelun ja seksiseuran hakemisen yleistymiseen.

Match-deittisivustoa käyttävät ovat kuitenkin valinneet palvelumme siksi, että he ovat valmiita aidon tarinansa aloittamiseen. Kuinka siis voit varmistaa, että verkossa tapaamasi henkilö ymmärtää sinun olevan vakavissasi ja odottavan samaa myös vastapuolelta?

Salaisuus ei ole oikeastaan ​​mikään salaisuus - olet varmasti kuullut sen ennenkin. Tärkeintä на olla oma itsesi, ystävällinen ja rauhallinen. Kaikki tämä alkaa profiilisi kirjoittamisesta.

Mieti, minkälaisen henkilön kanssa haluaisit olla pitkäaikaisessa suhteessa.

Ulkonäöllä на luonnollisesti merkitystä. Todennäköisesti valitsisit silti jonkun, joka on aito, huomaavainen ja sinusta kiinnostunut ja joka saa sinut nauramaan. Siinä ei ole mitään vikaa: kaikki haluavat olla sellaisten kanssa, jotka tekevät meistä onnellisia.

Кун kirjoitat deittipalveluun profiiliasi, pyri olemaan sellainen, jonka kanssa haluaisit itse olla. Yritä olla puhumatta напрасно itsestäsi ja tee selväksi, että olet kiinnostunut myös muista. Mitä haluaisit tehdä treffeillä? Minkälaisista ihmisistä pidät? Näytä, että olet huippuseuraa etkä vain joku, joka olettaa muiden haluavan viettää aikaa kanssaan.

Кун keskustelet deittiseurasi kanssa joko verkossa tai lopulta tosielämässä, muista yrittää kuunnella mentmän куин пухут.

Оле kiinnostunut siitä, mitä seuralaisesi kertoo itsestään. Esitä kysymyksiä, hymyile, naura. Keskity yhteisiin kiinnostuksenkohteisiin я kokemuksiin äläkä jää miettimään negatiivisia seikkoja. Йос вайкутат селлайсельта, йонка кансса ихмисет халуават вьеттаа аикаа, наин тули мйос каймяан. Seuraavaksi на aika kokeilla deittailua käytännössä.

Тапаа синккуя lähistöltäsi

Хельсингисса, Турусса, Оулусса.

Missä ikinä oletkin, kiinnostavia henkilöitä odottaa tapaamistasi! Etkö usko?

Rekisteröidy ja katso itse!

Deittailua Helsingissä

Deiteille Helsingissä: Oletkoinkku Helsingistä? Rekisteröidy Matchiin ilmaiseksi ja tutustu muiden Helsingissä asuvieninkkujen profiileihin, niin voit sopia deitit pääkaupungissa.

Deittailua Turussa

Deiteille Turussa: Kiinnostaako toiveitasi Vegetaavieninkkujen tapaaminen Turussa? Selaa laajaa valikoimaamme turkulaisten sinkkujen profiileja.

Deittailua Oulussa

Deiteille Oulussa: Kiinnostavatko deitit Oulussa? Rekisteröidy Matchiin, niin voit kohdata oululaisiainkkuja sivustollamme.

Kielellä on merkitystä deittaillessa!

Rakkauden ja jokapäiväisen elämän sanoja

Älä pelkää sanoja! Kaikki hiljattain ilmestyneet satunnaiseen treffailuun keskittyvät deittipalvelut ovat tehneet seuran hakemisesta videopelin kaltaista suorittamista.

Tämän seurauksena monetinkut ovat kokonaan luopuneet deittailusta sen uuvuttavuuden vuoksi! Samalla monet etsivät kuitenkin vakavia, syvällisiä ja aitoja kohtaamisia sekä pitkäaikaisia ​​suhteita.

Aitouden osoittaminen onnistuu helpoiten sanojen kautta. Luit aivan oikein - sanat ovat tärkeitä jopa nopeatempoisessa verkkotreffailun maailmassa.

Aloitetaan sanoista, joita käytät itsesi kuvailemiseen. Kuva kertoo sanonnan mukaan mentmän kuin tuhat sanaa, mutta kuulemamme perusteella profiilin kuvauksella на kuitenkin valokuvaa suurempi merkitys.

Erityisesti vakavaan seurusteluun keskittyvällä deittisivustolla на tärkeää paneutua ajan kanssa profiilin kirjalliseen kuvaukseen, tehdä siitä mahdollisimman hyvä ja paljasthellolea ja paljastalestieslliñenen.

Lisäksi sanat voivat murtaa jään! Itsensä esittely kiinnostavalleinkulle voi olla vaikeaa: oikeaa lähestymistapaa tai juuri sitä oikeaa viestiä ei ole ikinä helppo keksiä. Kuka tahansa voi kirjoittaa «hei», mutta saako se sinut erottumaan joukosta? Ensivaikutelmalla on merkitystä, ja ensimmäiset verkossa vaihdettavat sanat voivat olla ratkaisevia.

Sanoilla on luonnollisesti myös valtava merkitys ensitapaamisessa.

Ulkonäkö ei ole todellakaan kaikki kaikessa, ja kauan odotetun kasvokkaisen tapaamisen aikana ei ole enää mahdollista piilotella näytön takana. Оле куитенкин хуолети - ихмисет арвостават энситреффеилля тыипиллисести демман хууморинтайуа куин хуолительтуа олемуста я он халуават джонкун, кенен канса кайда киинноставиа кескустелуита. Tärkeintä на olla oma itsesi ja niin luonnollinen kuin mahdollista.